Ludzie, którzy zmienili świat

Projekt – konkurs (plastyczny) dla klasy 6 Szkoły Podstawowej oraz 1 i 2 klasy Gimnazjum. W związku z dwudziestą rocznicą istnienia szkoły Zarząd PSPO wspólnie z Dyrekcją Szkół organizuje projekt – konkurs na pracę plastyczną w formie plakatu. Tematem pracy ma być wybrany człowiek, którego dokonania, poglądy lub wynalazki zmieniły świat i mają wpływ na nas do dziś. Poniżej lista przykładowych postaci, uczniowie po uzgodnieniu z nauczycielem mogą wybrać kogoś innego.

• Lech Wałęsa
  • Karol Wojtyła
  • Bill Gates
  • Nelson Mandela
  • Mahatma Ghandi
  • Karol Darwin
  • Izaak Newton
  • Maria Skłodowska –Curie
  • Thomas Edison
  • Virginia Apgar

Sposób realizacji:

• Praca w zespołach 2 osobowych, ewentualnie 3 osobowych. Prace w formacie ok. 70 cm x 100 cm (plakat). Prace przygotowują uczniowie podczas warsztatów fotograficznych oraz zajęć z plastyki.
  • Funkcję koordynatorów projektu pełnią Pani Krystyna Cywińska i Pan Hubert Czarnocki.
  • Sposób wykonania: dowolna technika plastyczna (grafika komputerowa, kolaż, przetworzona fotografia, komiks, itp.).
  • Do plakatu powinna być dołączona krótka informacja na temat wybranej osoby w formacie A4.
  • Prace zostaną ocenione przez Radę Programową Szkół.
  • Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone przez Zarząd PSPO bonami do Empiku.
  • Prace konkursowe zostaną oprawione i wyeksponowane na terenie szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum .
  • Termin realizacji - koniec listopada 2010r.
  • Wyniki ogłoszone zostaną po 6 grudnia 2010r.

POWIADOM mnie o rekrutacji

liceum