Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Przedszkole Niepubliczne Motylkowa Akademia
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Przedsiębiorczość mamy we krwi

Przedsiębiorczość mamy we krwi

We wtorek, 16 kwietnia, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbył się finał XVII edycji największego projektu edukacji ekonomicznej w Polsce – Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. 20 najlepszych zespołów z Polski spośród ponad 6000 drużyn wzięło udział w Wielkim Finale.

A wśród nich nasz zespół z gimnazjum– AGENTKI Z WALL STREET (w składzie Zosia i Magda z klasy 3B), który w I etapie gry zdobył 2 miejsce w Polsce. Ten sukces to jednak nie przypadek bo w naszej szkole odbywa się wiele zajęć i spotkań z ekonomią w tle. Oprócz zajęć programowych z podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii w praktyce nasi uczniowie biorą udział w takich projektach jak:

  1. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – nauka gry na giełdzie składająca się z kursu e-learningowego wiedzy o rynku finansowym oraz interaktywna gra symulacyjna GPWtrader, w której wzięli udział uczniowie klas 7,8, 3 gimnazjum oraz 1 i 2 liceum

  2. Bakcyl – Bankowcy dla edukacji – to seria spotkań w naszej szkole (poczynając od klasy 7 szkoły podstawowej a kończąc na klasie 3 liceum) z wolontariuszami – wysoko postawionymi pracownikami sektora finansowego, którzy w formie quizów, prezentacji i warsztatów przybliżają młodzieży najważniejsze pojęcia ekonomiczne

  3. Europejski Quiz Finansowy – interaktywna olimpiada wiedzy dla zespołów młodych ekonomistów (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej), w której od dwóch już edycji bierzemy aktywny udział

  4. Olimpiada Przedsiębiorczości – najstarszy projekt olimpijski z przedsiębiorczości, w którym co roku bierze udział tysiące osób w całej Polsce

  5. Wycieczki edukacyjne – do Centrum Pieniądza NBP oraz Sali Notowań GPW (nasi uczniowie poza tradycyjnymi wycieczkami biorą udział w szkoleniach i konferencjach, które cyklicznie odbywają się na Giełdzie papierów Wartościowych)

To tylko kilka przykładów projektów i inicjatyw, jakie podejmujemy, aby nasza młodzież miała jak najlepsze przygotowanie ekonomiczne. Wychodzimy z założenia, że trening czyni mistrza dlatego stawiamy nie tylko na teorię czyli wiedzę ekonomiczna ale również na praktykę czyli umiejętności budujące przedsiębiorczą postawę. Nie boimy się ryzyka, bo jak powiadają największym ryzykiem w życiu jest nie podejmowanie ryzyka.

No cóż, przedsiębiorczość mamy we krwi i zawsze staramy się myśleć do przodu. I dlatego głęboko wierzymy, w to co kiedyś powiedział najsłynniejszy bodajże inwestor świata, Warren Buffet – „Nie liczy się to, czy przewidziałeś deszcz. Liczy się, czy zbudowałeś Arkę. Noe nie czekał z budową Arki, aż spadnie deszcz” … parafrazując, my również nie czekamy bo czas to pieniądz!

Zdjęcia