Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Gimnazjum Niepubliczne nr 12 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43
"Praga to sen, z którego nie sposób się obudzić"

"Praga to sen, z którego nie sposób się obudzić"

Tak pisał czeski laureat literackiej nagrody Nobla Jaroslav Seifert. Haškowi z tego snu zrodził się Wojak Szwejk. A jak wizytę w tym mieście wspominają klasy pierwsze? Przeczytajcie!

Praga przywitała nas upalną pogodą, z czego byliśmy bardzo zadowoleni, bo przez ostatni okres brakowało nam słońca. Zachwyciła nas przepiękna architektura: Most Karola, Plac Wacława, Stary Rynek z zabytkowym Ratuszem, przepięknymi kamienicami, klimatyczne uliczki.

Podczas zwiedzania nowych miejsc, ważne jest, zobaczenie ich za dnia i nocą. Byliśmy tak zmęczeni, że sam pomysł ponownego zwiedzania Pragi nocą, budził u niektórych ogromną niechęć. Nikt jednak nie żałował tego dodatkowego wysiłku, Praga w iluminacji nocnej zrobiła na nas ogromne wrażenie. Było warto to przeżyć.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Hradczany i wieżę widokową, co bardziej zmęczeni (czytaj leniwi) z drugiej atrakcji nie skorzystali, niech żałują, ich strata. Widoki zapierające dech, nie do opisania!!! Później podziwialiśmy malutkie dzieła w Muzeum Miniatur, Gotycką Katedrę, Złotą Uliczkę.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Skalne Miasto. Spacerując wkoło jeziorka, podziwialiśmy rozmaite formy skalne, które przyjęły niecodzienne kształty. Wprowadziło nas to w miły nastrój zadumy i relaksu. Trochę zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do domu.

Z wycieczki do Pragi zapamiętamy nie tylko piękno tego miast, ale też chwile spędzone razem, które pozwoliły nam na lepsze poznanie siebie nawzajem!

Zdjęcia