Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych OPP
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43
Byliśmy na Space Camp 2019!

Byliśmy na Space Camp 2019!

Space Camp to obóz letni dla młodzieży. To wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, które ukazuje rzeczywiste zastosowanie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

Uczestnicy obozu mogą poczuć się jak członkowie misji kosmicznej, za pomocą sprzętu dostosowanego do programów NASA poznają techniki treningowe astronautów, uczą się też współpracy w grupie, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Z wielką radością informujemy, że dzięki współpracy z Northrop Grumman Foundation i otrzymaniu stypendium na wyjazd, uczniowie Trzynastki polecieli do U.S. Space and Rocket Center w Hunstville (Alabama) w USA i wzięli udział w obozie kosmicznym. Uczestnikami wyjazdu były osoby z USA oraz z innych krajów: Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, a także po raz pierwszy z Korei Południowej i Polski.

Po spełnieniu wielu warunków zakwalifikowaliśmy się do udziału w programie jako przedstawiciele z Polski. Jednym z podstawowych kryteriów, które musieliśmy spełnić, był odpowiednio wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Uczestnicy obozu byli przez cały czas pobytu w międzynarodowym towarzystwie i język angielski był niezbędnym narzędziem do komunikacji.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję wykorzystać część wakacji w tak wyjątkowy sposób, jakim był udział w Space Camp.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu, a relację dzień po dniu można było śledzić na naszym profilu Facebook'owym SSP13

Zdjęcia