Fantastyczna atmosfera

Najważniejsze w życiu wydają się być relacje międzyludzkie… w naszej szkole pracujemy nad nimi już od pierwszego dzwonka(o którym mówimy tu symbolicznie, bo już dawno zrezygnowaliśmy z dzwonków w naszej szkole!), a czasem nawet w wakacje!

Dziwi Was to? U nas to normalne, że  utrzymujemy kontakt ze sobą, ale również z nauczycielami. Nie jest niczym nadzwyczajnym wysłanie zdjęcia z wakacji wraz z pozdrowieniami, przecież znamy się jak mało kto.

Nasza Szkolna Społeczność jest naprawdę naszą, naprawdę społecznością! A i rozmawiać mamy o czym – wspólne wyjścia do kina czy teatru nauczycieli i uczniów, a często i rodziców są pretekstem do dyskusji i długich nocnych Polaków rozmów. Szczególna relacja łączy jednak ucznia z tutorem – przegadane godziny powodują, że nauczyciel jest trochę jak rodzic, a trochę jak najlepszy przyjaciel. Ustalamy klarowne zasady, plany rozwoju i w atmosferze pełnego zaufania konsekwentnie je realizujemy.

Czy to znaczy, że nikt nie stawia wymagań? Nic podobnego – można się lubić i ciężko pracować na sukces ucznia i nauczyciela.

Taka właśnie jest nasza szkoła - PRZYJAZNA