Czy naukę można dotknąć?

Czy naukę można dotknąć?

Oczywiście!!! Pod warunkiem, że odwiedzi się nasze gimnazjum i liceum podczas Dnia Nauki. Prezentujemy zupełnie nową twarz nauk ścisłych, które nie muszą być trudne i nudne.

Poniżej relacja z tego wydarzenia oraz zdjęcia, na których potwierdzamy, że bawiliśmy się wyśmienicie!

Jak co roku wydarzenie to wzbudza wiele emocji . Uczniowie bardzo angażują się w prace przygotowujące tę imprezę. Nigdy nie brakuje chętnych. Każdy chce zaprezentować swoje umiejętności.

Dzień Nauki to głównie prezentacja przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Każdy przedmiot ma swoje stoisko, przy którym uczniowie prezentują ciekawe doświadczenia, można rozwiązywać quizy lub różne zagadki tematyczne.

W tym roku prezentowały się: królowa nauk- matematyka, gdzie można było ułożyć bryły metodą orgiami, biologia – pokaz multimedialny i quizy o grzybach, fizyka – doświadczenia z elektrostatyki i nie tylko, geografia – podróż do krajów arabskich oraz chemia i „wybuchowe” doświadczenia.

Na imprezie gościliśmy uczniów z gimnazjum w Łomiankach oraz uczniów klas piątych i szóstych z naszej szkoły podstawowej. Wszyscy bawili się wyśmienicie. W trakcie pokazów można było zbierać grzyby w wirtualnym lesie, poznać rodzinę szejka z Arabii , spróbować smakołyków kuchni arabskiej oraz napić się pysznej herbaty. Każdy mógł spróbować stać się konstruktorem skomplikowanych brył matematycznych. Przy stoisku fizycznym można było poznać ciekawe doświadczenia, w tym jak wygląda ciecz nienewtonowska. Przy stoisku chemicznym też była dobra zabawa; uczniowie próbowali spalić „zaczarowany papier”, obserwowali „lampę chemiczną”.

Jak zwykle na zakończenie zabawy zaprezentowaliśmy wybuch wulkanu.