COOLturiada 2019 Międzyszkolny Festiwal Kultury Międzynarodowej

COOLturiada 2019 Międzyszkolny Festiwal Kultury Międzynarodowej

Miło nam zaprosić wszystkich wielbicieli języków obcych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Festiwalu Kultury Międzynarodowej COOLturiada, który odbędzie się 23 maja 2019 roku w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Szegedyńskiej 9a.

Festiwal skierowany jest do młodzieży warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i ma na celu popularyzowanie nauki języków obcych i poszerzanie wiedzy na temat innych krajów. Tematem tegorocznej edycji jest: „Kultura łączy: każdy inny, wszyscy równi”

Chętnych uczniów zachęcamy do zaprezentowania swoich talentów filmowych, plastycznych, językowych oraz muzycznych i wykazywania się przy okazji znajomością jednego z czterech języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub francuskiego.

Tegoroczny festiwal obejmuje cztery kategorie :

1. Microphone star: Piosenka w jednym z czterech języków obcych do wyboru: angielskim, francuskim, niemieckim lub hiszpańskim.

2. Movie star: Film związany z tematem festiwalu w jednym z wyżej wymienionych języków obcych.

3. Writing star: Esej w języku polskim związany z tematem festiwalu.

4. Painting star: Konkurs plastyczny związany z tematem festiwalu (np. plakat, rysunek, obraz, origami, rzeźba)

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów warszawskich szkół!