Nasze liceum w programie „Erasmus+”

12.03.2023

Nasze liceum bierze udział w projekcie „We need our nature, our nature needs us” w ramach programu Erasmus+ dla liceów.

W projekcie współpracujemy ze szkołami z Parainen (w Finalndii), Alaquas (w Hiszpanii) oraz z Herzogenrath i Kolonii (W Niemczech). Projekt trwa już od 2021 roku, więc część aktywności odbyła się online.

W tym roku szkolnym wróciliśmy na szczęście do tradycyjnej współpracy w ramach Erasmusa, czyli wymian międzynarodowych. Nasi uczniowie byli już w Finlandii i Hiszpanii, a w kwietniu – wybieramy się do Kolonii.

 

Tak o wyjeździe napisała jedna z naszych uczennic, Gosia z klasy 1 liceum:

Było to jedno z najbardziej wartościowych przeżyć dla mnie. Przede wszystkim, przełamałam barierę rozmowy w języku angielskim, co było dla mnie bardzo ważne. Poznanie tych cudownych, otwartych ludzi, ich kultury, zwyczajów, tego jak spędzają wolny czas, otworzyło mi głowę na nowe horyzonty. Hiszpański klimat nareszcie zobaczyłam „od środka”, czego mi na każdym prywatnym wyjeździe ogromnie brakowało. Z zajęć projektu Erasmus wyniosłam niesamowitą wiedzę o wodzie, jej oczyszczaniu i wpływie, dzięki czemu mogę edukować moich polskich znajomych i zrobić mały krok (ale jednak) dla planety.

 

donation

PSPO jest Organizacją Pożytku Publicznego

Zapraszamy do przekazania 1,5% podatku na działalność edukacyjną naszego stowarzyszenia.

KRS: 0000050337
Nr konta: 33 1050 1025 1000 0024 3428 8409

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku